O nas O programach O historii Weryfikacja i ładowanie danych Projekty Internetowe
0
Spis programów
Obsługa firmy leasingowej

Streszczenie

Program obejmuje kompleksowe zarządzanie całą obsługą leasingu od tworzenia oferty, harmonogramu aż po wystawianie i rozliczanie faktur i eksport danych do programu księgowego.

Opis działania

Działanie programu rozpoczyna się na etapie tworzenia oferty. Umożliwia on wybór z spośród kilku metod wyliczania automatycznego stałej i zmiennej raty leasingowej, łatwe wygenerowanie harmonogramu spłat, a następnie przygotowanie umowy leasingu i wszystkich do niej załączników.

Faktura wstępna może być generowana wg. różnych schematów i metod wyliczania opłaty wstępnej, manipulacyjnej itp. Możliwa jest także kontrola wydrukowania załączników. W programie określonych jest kilka stanów umowy leasingowej (podstawowego dokumentu), możliwe jest status w przygotowaniu, podpisana, w realizacji, aneksowana, sprzedanie przedmiotu leasingu, zakończona. Możliwe jest wystawienie wszelkich faktur z tym związanych.

Faktury miesięczne generowane są w pełni automatyczne na podstawie harmonogramów leasingowych. Jest też możliwe rozliczanie leasingu w dewizach i wystawianie faktur w oparciu o przeliczenie wg aktualnego kursu walut. Faktury drukowane są zbiorczo w postaci dowolnej, długiej serii. Rozdzielone jest drukowanie faktury od nadawania jej numeru, co zapewnia wcześniejsze przygotowanie aktur a jednocześnie zadbanie o jednolitą numerację. Możliwe jest ponowne wydrukowanie serii faktur od- do zadanego numeru oraz numeracja w nawet kilkudziesięciu ciągach (oddzielnie dla każdego oddziału w strukturze wielo-oddziałowej) i dzieląc wg faktury wstępnej, okresowej i końcowej (sprzedaż). Generowane są też raporty o niewydrukowanej z jakiegoś powodu fakturze.

Następnie rejestrowane są wpłaty rat leasingowych tak że zawsze na bieżąco wiadomo jest jaki jest stan danej umowy i jej płatności.

Umowa po podpisaniu jest już niezmienna. Możliwości edycji są tylko poprzez aneksy, których może być dowolna ilość ale zawsze pamiętane są wszystkie kolejne etapy zmian.

Każda zmiana umowy jest podpisana i opatrzona datą.

Wydruk faktury jest tak zaprojektowany, że może być wysłany od razu bez adresowania kopert.

Rejestrowane są informacje o finansowaniu umowy, na podstawie tych danych sporządzane są zestawienia obciążeń wobec banków i terminów ich spłaty.

Dane fakturowe mogą być spakowane w paczki informacji i przekazane do programu księgowego (np. do Symfoni firmy Altkom Matrix).

Oprogramowanie rozwijało się od podstaw z 2 firmami leasingowymi. Dlatego wyposażone jest wiele często drobnych udogodnień bardzo ułatwiających pracę z programem i bezawaryjną obsługę leasingu.

Przewidziana jest struktura wielo oddziałowa z możliwością transmitowania danych do głównego programu.

Dodatkowo program wyposażony jest w kilkadziesiąt różnorodnych statystyk przekrojowo pokazujących stan firmy i umów leasingowych


Specyfikacja1. Dane technologiczne:
a. System operacyjny klienta: Windows 95, Windows 98, Windows NT Workstation, Windows 2000 Professional ,Windows XP Professional
b. Serwery: Windows NT Server, Windows 2000 Server, Microsoft BackOffice, Microsoft BackOffice SBS, Microsoft SQL serwer, MSDE
c. Integracja: Microsoft Word, Microsoft Excel
d. Narzędzia: Visual Studio, Object oriented case tool (UML)


2. Wymagania sprzętowe:
nie przekraczają wymogów dotyczących platformy systemowej Windows 2000.

3. Zastosowanie:
a. Biuro
b. Handel i usługi
c. Zarządzanie dokumentami i praca grupowa


4. Słowa kluczowe:
crm,przedstawiciele handlowi, certyfikacja, katalog klientów, przedstawicielstwa firm zagranicznych, mailingi, zarządzanie wysyłką materiałów, gwarancja, kontakty, relacje z Klientami
CRM - EDI - EANCOM - BIZTALK - AIC - walidacja - deduplikacja - normalizacja BAZ ADRESOWYCH www.asoft.pl kontakt z nami

realizacja: gałęcki