O nas O programach O historii Weryfikacja i ładowanie danych Projekty Internetowe
0
Spis programów
MapiManager Automatyczny odbiór i wysyłka komunikatów X400

Streszczenie

Program MapiManager zapewnia automatyczny odbiór i wysyłka zamówień i faktur pocztą X400 a w efekcie wyraźne przyspieszenie obsługi zamówień. Umożliwienie częstego sprawdzania zamówienia w efekcie automatyczne pojawianie się zamówień w systemie magazynowym w ciągu do 30 min od wpisania przez handlowca w Makro. Wyeliminowanie błędów w wysyłce faktur i zmniejszenie pracochłonności.

Opis działania

Komponent przygotowuje pliki sterujące zapewniające odbiór poczty ze wskazanej skrzynki i umieszczenie w odpowiednim katalogu oraz wysyła je np. co 5 min by zapewnić ciągłość odbioru.

Do faktur wychodzących dołącza pliki sterujące powodujące wysłanie faktury na odpowiednie konto w zależności od adresata faktury. Analizowanie nagłówka komunikatu EDI by stwierdzić dla kogo jest ten dokument, pakowanie w paczki wielu dokumentów dla jednego odbiorcy i wysyłanie jako jedna transmisja.

Pomimo, że oprogramowanie powstało w układzie X400 - Biztalk - Polka może łatwo zostać dopasowane do dowolnego innego systemu obsługi komunikatów X400. Zarządza plikami tekstowymi w formacie EDI i pobiera informację niezbędną do działania z tych plików (własny parser) oraz z konfiguracji, dlatego nie ma dużego znaczenia jakie oprogramowanie zajmuje się dalszą ich obróbką.

Uwaga: Działanie oparte jest o dodatkowy program UAFI zarządzający pocztą X400.


Specyfikacja1. Dane technologiczne:
a. System operacyjny klienta: Windows XP, Windows 2000
b. Serwery: MS Biztalk Server 2002 Partner Edition, Windows 2000 Server, Microsoft BackOffice, Microsoft BackOffice SBS, Microsoft SQL serwer, MSDE
c. Integracja: system pocztowy X400, UAFI, Polka SQL PACK
d. Narzędzia: MS Biztalk Server 2002 developer edition, Visual FoxPro 7.0, Object oriented case tool (UML)


2. Wymagania sprzętowe:
nie przekraczają wymogów dotyczących platformy systemowej Windows XP.

3. Zastosowanie:
a. Biuro
b. Handel i usługi
c. Zarządzanie dokumentami i pracą grupową


4. Słowa kluczowe:
BIZTALK, AIC, EDI , ORDERS, INVOIC, MAKRO, REAL, wymiana dokumentów EDI, EANCOM, X400, UAFI, zarządzanie pocztą X400, automatyczna wymiana zamówień, śledzenie realizacji zamówień
CRM - EDI - EANCOM - BIZTALK - AIC - walidacja - deduplikacja - normalizacja BAZ ADRESOWYCH www.asoft.pl kontakt z nami

realizacja: gałęcki